Blog

JÁ A DIETY

Začalo to asi před pěti lety, když jsem hrála s tehdejší spoluhráčkou a obě jsme měly několik kil navíc. Až po rozpadu týmu mi došlo hodně věcí.. Podstupování nejrůznějších diet, více jak dvouhodinové tréninky v posilovně.. Všechno kvůli tomu, že naše těla nevypadala dobře a „profesionálně“, takže se celý tým snažil, abychom zhubly. Když se ale dneska podívám na fotky z té doby, tak nikoho neviním. Bohužel jsme se ale s cílem zhubnout nevydaly správným směrem.

Prošla jsem rukama několika dietologů, kondičních trenérů/dietologů, nutričních center a vyzkoušela spoustu předepsaných jídelníčků. Vyzkoušela jsem například Keto dietu v prášku (ne ketogenní dietu), dietu podle krevních skupin nebo dietu ´´pro sportovce´´ od ISL institutu, atd..

Když jsem po nějaké dietě zhubla, váha se postupem času opět vrátila na původní hodnotu, někdy i nějaká kila přibyla. Takže klasika. Jeden čas jsem vážila 75 kg a byla jsem se sebou opravdu hodně nespokojená. Dneska vážím 66 kg a váha se mi nemění už 3 roky. Cítím se dobře a co je důležitější – jsem zdravá, což jsem také nebývala.

2014/2018

Moje „proměna“ není nijak extrémní, ale mít kila navíc a hrát sport, kde musíš být pořád v plavkách není nic moc..:) Zjistila jsem také, že naše příspěvky lidé sledují ne příliš kvůli výsledkům, ale spíš proto, aby posoudili, jestli jsme už zhubly nebo ne.

Před pěti lety jsem se sebou byla konstantně nespokojená, tím pádem neustále naštvaná. V plavkách jsem se necítila vůbec dobře a při každém výpadu nebo dřepu jsem myslela na to, ze mi přepadá břicho přes plavky. Na kila navíc a jídlo jsem myslela v podstatě od rána do večera. Byla jsem otrokem jídla.   

Během posledních třech let jsem se o výživě naučila hodně. Udělala jsem si kurz Nutričního poradce, přečetla jsem nespočet knih o zdravém stravování a začala jsem se zajímat o Tradiční čínskou medicínu. Musím bohužel říct, že jsem narazila na spoustu lidí, co se nutričním poradenstvím živí, ale v podstatě tomu nerozumí a dávají klientům opravdu nesmyslné rady. (A někteří z nich mají sami nadváhu).

Po několikaleté honbě za štíhlejším tělem mám teď potřebu předat to moudro dál :-) , aby ti, co chtějí zhubnout nebo být zdravější nemuseli držet všelijaké přiblblé diety, které jsou zrovna v módě.. Různá centra na hubnutí si navíc vymýšlejí odborně znějící termíny, které ani neexistují a za “celkovou diagnozu stavby těla“ a jídelníček si účtují neskutečné peníze. Na to pozor.

STRAVA A DOPAD NA ZDRAVÍ

Dříve jsem bývala nemocná a to pořád. Každý rok jsem mívala angíny, až to došlo tak daleko, že jsem měla absces za mandlí a museli mi trhat mandle. Brala jsem nějaké prášky na „zvýšení imunity“ ,trpěla jsem na atopický ekzém, který jsem měla po celých loktech a na nártech. Od té doby, co jsem změnila jídelníček jsem byla nemocná jen minimálně a nemoc měla úplně jiný průběh. Ekzém zmizel úplně.

Bohužel jsem se setkala s nemocemi lidí kolem mě – jako revmatoidní artritída, plicní embólie, celiakie, zánět tlustého střeva, cukrovka. U všech případů mě šokovalo, jak málo či vůbec doktoři dbají na stravování. Více k tomuto tématu budu psát v blogu, mimo to bych tu chtěla bych sdílet zdravé recepty, podle kterých vařím, různé zajímavosti o stravování a poznatky z knih, od odborníků a studií.

Doufám, že se Vám moje příspěvky budou líbit, že budou užitečné, budou Vás varovat, jakou cestou se nevydávat nebo naopak Vás budou inspirovat. :-)

Blog

Můj Blog o výživě

Kromě novinek z beach volejbalu zde najdete i něco málo o správné výživě a zdravém životním stylu.

Novinky

SEZÓNA 2019 JE U KONCE!

Z Mistrovství republiky si odvážíme 3.místo!?
V poslední finálový den jsme prohrály v semifinále nejtěsnějším rozdílem 13:15 v tiebreaku proti Kubíčková/Kvapilová a v zápase o třetí místo jsme porazily Kotlasová/Resová 2:0. Semifinále hodně zamrzelo, ale byly jsme rády za předvedený výkon během celého turnaje.
Chtěla bych poděkovat Šárka Nakládalová za její píli a společnou práci, kterou jsme odvedly měsíc před MČR – výsledek šel znát.?
Celou sezónu bych zhodnotila pozitivně, byl to náš společný první rok (a pro Martinu M. první rok v dospělé kategorii) ve kterém jsme vybojovaly zlatou medaili z FIVB* v Indii? a dostaly jsme se na ME mezi 32 nejlepších týmů Evropy.
Do příští sezóny už spolu pokračovat nebudeme z důvodu, že jsme obě polařky a každá k sobě potřebujeme blok.
Martina Maixnerova díky za letošní rok a přeji hodně štěstí do budoucna!?
Já ještě rozhodně nekončím, #ShowMustGoOn ?
Chtěla bych také poděkovat trenérovi Michal Bíza a kondičnímu trenérovi Michal Elčkner (kterému neřeknu jinak než Tomáš? -promiň) a velké DÍKY patří všem co nám letos drželi palce a mým sponzorům, jejichž podpory si neskutečně vážím.?

www.fism.cz
www.simado.cz
Michal Navrátil
Pražská energetika
ASC Dukla
Matracetropico.cz
Sklopisek Strelec
Wellness Hotel Step
Infinit Vysočany
Sokol Brno I
Sportovní Areály Hamr
Iswari Česko
Euforie
Energy Studio Václav Krejčík
Salon JAIV

?foto: Václav Kohelka

Novinky

SEMIFINÁLE NA MČR!

Zítra v 11:30 si o postup do finále zahrajeme proti Kubíčková/Kvapilová.
Držte palce! ✊??