Blog

JÁ A DIETY

Začalo to asi před šesti lety, když jsem hrála s tehdejší spoluhráčkou a obě jsme měly několik kil navíc. Až po rozpadu týmu mi došlo hodně věcí.. Podstupování nejrůznějších diet, více jak dvouhodinové tréninky v posilovně.. Všechno kvůli tomu, že naše těla nevypadala dobře a „profesionálně“, takže se celý tým snažil, abychom zhubly. Když se ale dneska podívám na fotky z té doby, tak nikoho neviním. Bohužel jsme se ale s cílem zhubnout nevydaly správným směrem. V podstatě můžu vinit jen sebe, protože jsem si o jídle nenašla dostatek informací, jen jsem slepě dělala to, co mi radili jiní a nebyla jsem schopná si najít cestu, ktrerá vyhovuje mně.

Prošla jsem rukama několika dietologů, kondičních trenérů/dietologů, nutričních center a vyzkoušela spoustu předepsaných jídelníčků. Vyzkoušela jsem například Keto dietu v prášku (ne ketogenní dietu), dietu podle krevních skupin nebo dietu ´´pro sportovce´´ od ISL institutu, atd.. Vše za nemalé peníze.

Když jsem po nějaké dietě zhubla, váha se postupem času opět vrátila na původní hodnotu, někdy i nějaká kila přibyla. Takže klasika. Jeden čas jsem vážila 75 kg a byla jsem se sebou opravdu hodně nespokojená. Dneska vážím 66 kg a váha se mi nemění už 3 roky. Cítím se dobře a co je důležitější – jsem zdravá, což jsem také nebývala.

2014/2018

Moje „proměna“ není nijak extrémní, ale mít kila navíc a hrát sport, kde musíš být pořád v plavkách není nic moc..:) Zjistila jsem také, že naše příspěvky lidé sledují ne příliš kvůli výsledkům, ale spíš proto, aby posoudili, jestli jsme už zhubly nebo ne… a to je celkem smutné.

Před pěti lety jsem se sebou byla konstantně nespokojená, tím pádem neustále naštvaná. V plavkách jsem se necítila vůbec dobře a při každém výpadu nebo dřepu jsem myslela na to, ze mi přepadá břicho přes plavky. Na kila navíc a jídlo jsem myslela v podstatě od rána do večera. Byla jsem otrokem jídla.   

Během posledních třech let jsem se o výživě naučila hodně. Udělala jsem si kurz Nutričního poradce u Improve Academy, přečetla jsem nespočet knih o zdravém stravování a začala jsem se zajímat o Tradiční čínskou medicínu. Musím bohužel říct, že jsem narazila na spoustu lidí, co se nutričním poradenstvím živí, ale v podstatě tomu nerozumí a dávají klientům opravdu nesmyslné rady. (A někteří z nich mají sami nadváhu).

Po několikaleté honbě za štíhlejším tělem mám teď potřebu předat to moudro dál :-) , aby ti, co chtějí zhubnout nebo být zdravější nemuseli držet všelijaké přiblblé diety, které jsou zrovna v módě.. Různá centra na hubnutí si navíc vymýšlejí odborně znějící termíny, které ani neexistují a za “celkovou diagnozu stavby těla“ a jídelníček si účtují neskutečné peníze. Často hrají klientům na city, prodávají jim produkty, z kterých mají provize a jídelníček tvoří v podstatě tak, aby ten člověk zhubnul a následně přibral. To znamená, že se k nim klient opět vrátí, tudíž opět platí.

STRAVA A DOPAD NA ZDRAVÍ

Dříve jsem bývala nemocná a to pořád. Každý rok jsem mívala angíny, až to došlo tak daleko, že jsem měla absces za mandlí a museli mi trhat mandle. Brala jsem nějaké prášky na „zvýšení imunity“ ,trpěla jsem na atopický ekzém, který jsem měla po celých loktech a na nártech. Od té doby, co jsem změnila jídelníček jsem byla nemocná jen minimálně a nemoc měla úplně jiný průběh. Ekzém zmizel úplně.

Bohužel jsem se setkala s nemocemi lidí kolem mě – jako revmatoidní artritída, plicní embólie, celiakie, zánět tlustého střeva, cukrovka. U všech případů mě šokovalo, jak málo či vůbec doktoři dbají na stravování. Více k tomuto tématu bych chtěla psát v blogu, mimo to budu sdílet zdravé recepty, různé zajímavosti o stravování a poznatky z knih.

Doufám, že se Vám moje příspěvky budou líbit, že budou užitečné, budou Vás varovat, jakou cestou se nevydávat nebo naopak Vás budou inspirovat. :-)

Previous Post Next Post

You Might Also Like